Gaz Lambası Festivali Başladı

0
147

Bay Smollett’in saldırıyı ilk olarak tarif ettiği gibi, 2 gaz lambası Ocak’ta meydana geldi. 29. Saldırganlarının yüzüne vurduğunu, morardığını, daha sonra bir ton balığı sandviçi satın almak için yaptığı bir geziden sonra Lower East North Water Street’te eve yürürken ona kimyasal bir madde döktüğünü söyledi. Bay Smollett, dedektiflerle yapılan bir takip röportajında, saldırganların “MAGA ” den bahsettiğini söyledi.”

Bay Smollett’in yöneticisi Brandon Moore, Bay Smollett’le telefonda olduğunu ve saldırının bir kısmını kulak misafiri olduğunu söyledi, daha sonra polise yayımlanan telefon kayıtları tarafından teyit edilen bir açıklama.

Gün içinde, polis onlar “ilgi potansiyel kişiler sorgulanmak istedim ” olarak kabul iki adamın bir görüntü yayınladı.”Bay Smollett daha sonra “Good Morning America” konusundaki bir röportajda, resimlerdeki adamların saldırganları olduğuna ikna olduğunu söyleyecekti.

Bay Smollett,” çünkü oradaydım ” dedi. mum “Benim için, serbest bırakıldığında,’ Tamam, bir yere gidiyoruz.’ Ben onları aklımda herhangi bir şüphe yok. Hiç olmadı.”

Şub. 13, araştırmacılar, bildirilen olaydan hemen sonra Uçtukları Nijerya’dan bir uçuşta Chicago’ya indikten sonra Osundairos’u gözaltına aldı. Polis evlerine baskın yaptı ve CBS Chicago’ya göre, bir “imparatorluk” senaryosu, bir kayak maskesi, kırmızı şapka ve bir dergi de dahil olmak üzere öğeleri kaldırıldı.

Suçlanmadan iki gün boyunca tutulan, hem hareket etmiş hem de vücut geliştiricileri olarak eğiten kardeşler, nihayetinde araştırmacılara, kamu algılarını sarsmak amacıyla biraz sokak Tiyatrosunda saldırgan olarak tasvir eden bir hesap sundukları bildirildi. Araştırmacılar, kullanılan ipin, Chicago’nun Kuzey tarafındaki Ravenswood mahallesindeki kurnaz Kunduz donanım Mağazasında kardeşler tarafından satın alındığına inanmaya geldi.

Polis bölgeyi araştırdı, komşu mağazalardan tütsü bazı video kasetlerini kardeşlerin hesabını doğrulamak için belirgin bir çaba sarf etti.

Kamuoyu, bir zamanlar Bay Smollett’in çok gerisinde kaldı, son günlerde waver’a başladı. Al Sharpton, örneğin, başlangıçta bildirilen saldırıyı kınayan insanlar arasındaydı, olayın bir aldatmaca olduğu gösterilirse, sorumlu olanların “maksimum hesap verebilirlikle yüzleşmesi gerektiğini” söyledi.”

Bazı açılardan, görüşteki belirgin kayma, geçen Ayın Washington’daki olayın ardından videoların Covington, Ky, lise öğrencilerine gösterdiği gibi benziyordu. ” Amerika’yı tekrar harika yap ” şapkaları giymek, yaşlı bir yerli Amerikalı adamla bir standoff yapmak. Daha fazla video ortaya çıktığında, karşılaşmanın daha karmaşık olduğu ortaya çıktı. Öğrencilerin kendileri, Afrikalı-Amerikalı protestocular tarafından alay konusu olmuştu ve savunucuları, yargılamak için çok hızlı bir liberal medya tarafından haksız bir şekilde tasvir edildiğini öne sürdüler.

Smollett davasında, Chicago polisi, Bay Smollett’in kurban olarak kabul edildiğini iddia etmek için haftalarca devam etti. Ancak son günlerde, araştırmacıların tavırları değişti. Salı günü, Bay Smollett’in saldırı gecesi bir asansörde kardeşlerle buhurdanlık birlikte görüldüğünü bildiren doğrulanmamış bir ipucu serbest bıraktılar. Rapor daha sonra debunked ama polis tarafından perspektif değişikliği açıktı.

Düzeltme:  Şubat. 20, 2019

Bu makalenin önceki bir sürümü yanlışlıkla Jussie Smollett karşı suçlamaları onayladı kim bildirdi. Savcılar tarafından kendi saldırısını sahnelemekle suçlandı; büyük bir jüri tarafından suçlanmadı.

Düzeltme:  Şubat. 20, 2019

Bir düzenleme hatası nedeniyle, Bu makalenin önceki bir versiyonundaki bir başlık, Jussie Smollett’e karşı suçlamayı yanlış bir şekilde bildirdi. Kendi saldırısını taklit etmekle, kendi ölümünü taklit etmekle suçlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.