Nargile Modelleri

0
48

Ev gözetim Komitesi’nden geçici bir rapor, trump’ın tanıdık nargile bir resmini çiziyor ve yasayı daha zengin hale getirebilecek insanlarla körüklemek için süpürgelik yapıyor. Bu sefer, anlaşma Rusları değil, Suudileri de içeriyor ve Moskova’da lüks bir kule değil, nükleer güç reaktörlerinin satışı ile ilgili.

Müzakereler, nükleer işbirliği anlaşmaları için açık prosedürler ve kriterler ortaya koyan ve atom silahlarının çoğalmasını engellemek için tasarlanan 1954 Atom Enerjisi Yasası’nın belirgin bir şekilde göz ardı edilmesiyle milyonlarca kişi tarafından yürütülmüştür. Rapora göre, çıkar çatışmaları “federal ceza Tüzüklerini etkileyebilir”.

Nükleer santrallerde 80 milyar dolar kadar satarak, Trump yönetimi, fiili lideri Veliaht Prens Muhammed bin Salman, nihayetinde İran’a karşı bir çit olarak nükleer bir silah isteyebileceğini ve dünyanın geri kalanının düşündüğü şey için çok az endişe gösterdiğini öne süren bir hükümete hassas bilgi ve malzemeler sağlayacaktı.

Raporda ayrıca uyardı, ” Amerika Birleşik pipo Devletleri içinde, güçlü özel ticari çıkarları Suudi Arabistan’a son derece hassas nükleer teknolojinin transferi için agresif bastırıyor edilmiştir – ABD ulusal güvenlik ve yeterli önlemler için potansiyel bir risk.”

Bir süredir yönetimin Suudi Arabistan ile nükleer bir işbirliği anlaşmasını tartıştığı bilinmektedir. Ama evin demokratik kontrolünü aldı, ve Komite, rapordaki bu karanlık ilişkilerinde bir ışık parlatmak için, birden fazla düdük üfleyiciler ve belgeler tarafından iddiaları üzerine çekiyor.

Suudiler, Başkan Trump seçildikten kısa bir süre sonra milyar dolarlık anlaşmaların vizyonlarını sarkıtmaya başladı. Ocak 2017’de, Suudi Arabistan’da nükleer santraller inşa etmek için Amerikan şirketlerinin konsorsiyumunu bir araya getiren özel bir şirket olan IP3 International, Prince Mohammed’i Orta Doğu için bir “Marshall planı ” önerdiğini yazdı .”

Merkezde Michael Flynn, Bay trump’ın ilk Ulusal Güvenlik Danışmanı olduktan sonra nükleer plana itmeye devam eden IP3’ÜN danışmanı ve geçen hafta Suudi Arabistan’ın insan hakları ihlallerini savunan başkanın milyarder yatırımcı arkadaşı Thomas Barrack, ABD’nin “eşit veya daha kötü” zulümleri işlediğini söyledi.

Bay Flynn, Rusya Büyükelçisi ile yaptırımlar rölyef ve Türk hükümeti için yaptığı çalışmalarla ilgili yaptığı görüşmeler hakkında Fbı’a yalan söylemekten sigara ağızlığı suçlu bulunduktan sonra cezalandırmayı bekliyor. Bay Barrack, şimdi soruşturma altında olan başkanın açılış Komitesinin başkanıydı.

Bay Barrack, Propublica’ya 2017’de bu müzakereler devam ederken, nükleer reaktörlerin iflas eden üreticisi Westinghouse’a yatırım yapmayı düşünüyordu. Şirket daha sonra Brookfield Asset Management’ın bir yan kuruluşu tarafından satın alındı ve bu şirket, bir Manhattan ofis kulesinde kötü bir yatırımdan, başkanın damadı ve Orta Doğu politika Danışmanı Jared Kushner ailesini kurtardı.

Editörlerin Seçtikleri

’ Pompalama Komplosu’: İşçiler Neden Göğüs Pompalarını Hapishaneye Kaçırdılar

’Sopranos ‘ dan bu yana en iyi 20 TV Draması

Parlak Gümüş yakalanan bir 1840s yolculuğa

IP3 yetkilileri, Bay Flynn’e, Bay Trump’ın, kariyer ve siyasi personel üyelerinin Beyaz Saray’ın, Cumhurbaşkanının nükleer işbirliği anlaşmaları ile ilgili müzakereleri takip etmesini ve anlaşmaları Gözden geçirme ve onay için Kongre’ye sunmasını gerektiren yasaları görmezden geldiğine dair uyarılara rağmen, açılıştan önce ve sonra onaylaması için belgeler gönderdi.rapora göre.

2017 yılının başlarında, Ulusal Güvenlik Konseyi hukuk Danışmanı s, Bay Flynn’in potansiyel bir çıkar çatışması olduğunu kabul etti. Ancak, en az iki uyarıya rağmen — hukuk danışmanları tarafından ve H. R. McMaster tarafından, Bay Flynn’in Ulusal Güvenlik Danışmanı olarak halefi-N. S. C. personeli plan üzerinde çalışmayı durdurdu, Beyaz Saray, Bay Barrack ile belirlenen nokta adam olarak sürdürmeye devam etti. Bay Trump, Şubat ayında nükleer güç geliştiricileri ile bir araya geldi. 12.

Amerika Birleşik Devletleri uzun nükleer teknolojide lider olmuştur, satışı dokuz nonproliferasyon kriterlerine bağlılık gerektiren “ 123 anlaşmaları” olarak adlandırılan ikili pakt tarafından yönetilir. Bazı 21 ülke, Avrupa Birliği ve Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı bu anlaşmalara sahiptir.

Ölçüt Amerika Birleşik Devletleri tarafından sağlanan nükleer malzemelerin hiçbiri teknoloji veya gizli hiçbir veri üçüncü şahıslara Amerikan izni zippo çakmak olmadan transfer olacak ve sözleşmede yer alan diğer ülke nükleer bir bomba için bir yol olabilir uranyum veya plütonyum yeniden işleme, zenginleştirme değil, patlayıcılar için kullanılacağı garantisi vardır.

Gereksinimler, başka bir ülkenin nükleer silah kazanmasını önlemek için tasarlanmıştır. Suudiler, teknolojinin sadece yerli amaçlar için nükleer güç üretmesini ve böylece petrol rezervlerini uzatmasını, bir Silah Yeteneği elde etmemesini istediklerini söylüyorlar.

Ancak İran ve Prens Mohammed’in 2018 yorumuna yönelik Suudi düşmanlığı göz önüne alındığında, bu tür güvencelere güvenmek zor: “şüphesiz, Eğer İran nükleer bomba geliştirdiyse, mümkün olan en kısa sürede takip edeceğiz.”

İran hiçbir zaman nükleer silah üretmemiş olsa da, 2015 yılında faaliyetlerini körükleyen uluslararası bir anlaşmayı kabul edene kadar sağlam bir nükleer programa sahipti. Suudilerin aksine anlaşma, şimdi bir iplikle asılıyor çünkü Bay Trump Amerika’nın taahhüdünü reddetti.

Frank Bruni’nin haber bültenine kaydolun

Frank Bruni’nin her hafta özel yorumu ile daha kişisel, daha az konvansiyonel siyasi gelişmeler, haberciler, kültürel kilometre taşları ve daha fazlasını alın.

KAYDOLMAK

Nükleer işbirliği anlaşması müzakere Obama yönetiminin çabalarının uranyum zenginleştirme ve plütonyum yeniden işleme vazgeçmek için yasal olarak bağlayıcı bir taahhüt yapmak Suudiler’ reddetmesi üzerine durakladı. Suudilerin Nükleer  kanyak matarası Silahların Yayılmasını durdurmaktan çok kar hakkında çok daha fazla önem veren Bay Trump ile nükleer teknoloji üzerinde pazarlık yapmayı tercih etmeleri sürpriz değil.

Suudi Arabistan ile kongre düzensizlik zaten Yemen Savaşı ve gazeteci Jamal Hashoggi cinayeti üzerinde yükseliyordu. House Oversight Committee’s ınvestigation, endişe ve kongre çabalarının daha sıkı kontrollerin yerine getirilmesi için daha büyük bir neden olduğuna dair stark bir uyarıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.