Nargile Nedir ?

0
62
nargile
nargile

WASHİNGTON-Başkan Trump, geçen nargile yıl çok gizli bir güvenlik izni olan damadı ve üst düzey Danışmanı Jared Kushner’ı, istihbarat yetkilileri ve Beyaz Saray’ın en iyi avukatı tarafından İşaretlenen endişeleri dile getirmesini emretti.

Mayıs ayında Bay Trump’ın kararı, o zamanlar Beyaz Saray Genelkurmay Başkanı John F. Kelly’nin, Bay Kushner’a en çok gizli izni vermek için nasıl “emredildiği” hakkında çağdaş bir iç not yazdığını söyledi.

O zamanlar Beyaz Saray Danışmanı Donald F. McGahn II, Bay Kushner hakkında gündeme gelen endişeleri zippo çakmak (C. I. A. tarafından da dahil olmak üzere) ve Bay Mcgahn’ın kendisine çok gizli bir açıklık verilmemesini nasıl önerdiğini gösteren bir iç not yazdı.

Notların açıklanması, Ocak ayında New York Times’a Oval bir ofis röportajında, damadın izninin alınmasında rol almadığını söyleyen başkan tarafından yapılan açıklamalarla çelişiyor.

Video

0: 41
Trump, Yetkililere Kushner Güvenlik İzni Vermesini Emrediyor
Ocak ayında Times ile yapılan bir röportajda, Başkan Trump, istihbarat yetkililerinden gelen endişelere rağmen geçen yıl geri yüklenen damadı Jared Kushner’in güvenlik izni ile “asla dahil olmadığını” söyledi.New York Times için Kredi Kredi Tom Brenner
Bay Kushner’ın avukatı Abbe D. Lowell, geçen yıl müvekkilinin standart bir süreç geçirdiğini de söyledi. Başkanın en büyük kızı ve Bay Kushner’in karısı olan Ivanka Trump, üç hafta önce aynı şeyi söyledi.

Beyaz Saray basın Sekreteri Sarah Huckabee Sanders, Perşembe günü Cumhurbaşkanının hesabıyla çelişen notlarla ilgili olarak şunları söyledi: “güvenlik izinleri hakkında yorum yapmıyoruz.”

Bay Lowell sözcüsü Peter Mirijanian, Perşembe günü şunları söyledi: “2018’de Beyaz Saray ve güvenlik izni yetkilileri, Bay Kushner’in güvenlik açıklığının normal süreçte kimsenin baskısı olmadan ele alındığını doğruladı. O zaman medyaya aktarıldı ve yeni hikayeler, eğer doğruysa, o zaman teyit edilen şeyi değiştirmeyin.”

Geçen yıl Bay Kushner’a çok gizli bir izin verme kararı onu daha önceki geçici ve geçici statüden yükseltti. Ona hassas bölmeli bilgi olarak bilinen ihtiyaç duyulan istihbarata erişim sağlayacak daha üst düzey bir atama almadı.

Tam faktörleri Bay Kushner güvenliği ile sorunlarının ne olduğu bilinmiyor. Yetkililer, kendi ve ailesinin gayrimenkul işinin yabancı hükümetlerle ve yatırımcılarla olan bağları ve başlangıçta yabancılarla yaptığı bildirilmemiş temaslar hakkında sorular sormuştu. Konu aynı zamanda Bay trump’ın İki Aile üyesinin Batı Kanadındaki resmi kapasitelerde hizmet etmesi için eleştirisini de yarattı.

Editörlerin Seçtikleri

Bir bağımlı bir okul Tuvaletinde ölür. Bir öğretmendi.

Lindsay Lohan’a zarar Veremezsin.

Uzmanların Kafasında Patladı Yoğun lazerler Çok Maya Uygarlığı Ortaya
Bay Kushner bu hafta yurtdışında Orta Doğu barış planı üzerinde çalışarak geçirdi . Toplantıları arasında Suudi Arabistan’ın veliaht Prensi Muhammed bin Salman vardı.

Başkan, çoğu durumda, bir boşluk vermek için yasal yetkiye sahip olsa da, Beyaz Saray’ın personel güvenlik ofisi, FBI’ın bir arka plan denetimi yaptıktan sonra bir tane verip vermeyeceği konusunda bir karar verir. Personel güvenlik bürosunda nasıl ilerleyeceği konusunda bir anlaşmazlık varsa-nadir bir olay – Beyaz Saray Danışmanı karar verir. Son derece sıradışı durumlarda, Başkan ağırlığında ve bir kendisi verir.

Bay Kushner’ın davasında, personel bölümü yetkilileri ona çok gizli bir izin verip vermeyeceği konusunda bölündü.

Mayıs 2018’de, Bay McGahn tarafından yönetilen Beyaz Saray danışmanının Ofisi, Bay Trump’a Bay Kushner’a bu seviyede bir boşluk verilmemesi önerilir. Ancak ertesi gün, Bay Trump, Bay Kelly’ye Bay Kushner’a vermelerini emretti, olaylara aşina olan insanlar söyledi.

Bay Kushner’ın istihbarata erişimi sorunu, yönetimin başlangıcından itibaren bir flaş noktasıydı. Bay Kushner’a yapılan ilk arka plan kontrolü, Beyaz Saray için bir oyalama yaratarak bir yıldan fazla bir süredir devam etti ve bu da başkan’a en yakın insanlardan birinin ülkenin en hassas bilgileri ile güvenilir olması için doğru onay vermediğini açıklamak için mücadele etti.

Lisa Lerer ile siyasete kaydolun
Politikamızı yeniden şekillendiren insanlar üzerinde bir spot ışığı. Ülke genelinde seçmenlerle bir konuşma. Ve sonsuz haber döngüsü boyunca yol gösterici bir el, gerçekten Bilmeniz Gerekenler söylüyorum.

KAYDOLMAK
John F. Kelly, Beyaz Saray personel şefi iken, Bay Trump’ın Bay Kushner’ın güvenlik açıklığının ele alınmasıyla ilgili çağdaş belgeleri tuttu, insanlar konuyla ilgili bilgi verdi.
New York Times için kredi Samuel Çorum

Görüntü
John F. Kelly, Beyaz Saray personel şefi iken, Bay Trump’ın Bay Kushner’ın güvenlik açıklığının ele alınmasıyla ilgili çağdaş belgeleri tuttu, insanlar konuyla ilgili bilgi verdi.New York Times için kredi Samuel Çorum
İstihbarat görevlilerinin Bay Kushner hakkındaki endişelerinin tam kapsamı bilinmemektedir. Ancak, olaylarla ilgili birçok kişiye göre, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri ve Rusya ile ilgili kişiler de dahil olmak üzere Dışişleri ve iş bağlantıları hakkındaki F. B. I. ve C. I. a.’dan gelen sorular üzerine açıklık tutulmuştu.

2016 başkanlık kampanyası sırasında Bay Kushner, Hillary Clinton’da siyasi ” kir ” olduğunu iddia eden Trump Tower’a giden bir Rus avukatla bir araya gelen bir grubun parçasıydı . Ve başkanlık geçişi sırasında, Bay Kushner o sırada Rus Büyükelçisi Sergey I. Kislyak ve bir Rus Devlet bankasının başkanı ile bir görüşme yaptı. Bir güvenlik izni için başvurduğunda, bu toplantıları ortaya koymadı .

Daha sonra SF86 olarak bilinen başvurusunun bu bölümünde birkaç değişiklik yaptı. O sırada yardımcıları, bu toplantıları yanlışlıkla atladığını ısrar etti.

Bay Kushner başlangıçta arka plan kontrolü ilerledikçe geçici bir boşlukla çalıştı.

Bay Kushner’in Eylül’deki personel dosyasına bir girişte. 15, 2017, personel güvenlik Bölümü Başkanı Carl Kline, ” WH ile yapılan konuşma başına, DOJ veya başkasının aslında nihai bir izin verdiğini teyit edene kadar boşluk çok gizli olarak değiştirildi. Bu eylem, arka plan soruşturması tamamlanmadığı için çok fazla dikkat çekicidir.”

Bay Kushner’in geçen yıl izni aldığı zamanlarda yaptığı açıklamada, Bay Lowell, “başvurusunun çok sayıda kariyer görevlisi tarafından düzgün bir şekilde sunulduğunu, Gözden geçirildiğini ve normal süreci gerçekleştirdiğini ” söyledi.”

Şubat 2018’de Rob Porter’i çevreleyen tartışmalara neden olan güvenlik açıklıklarının gözden geçirilmesi sırasında, iç istismarla suçlanan Beyaz Saray personel Sekreteri, Bay Kushner’ın izni, gizli gizli gizli gizli gizli gizli bilgilere erişimini sınırlayarak düşürüldü. O sırada, Bay Kelly, 1 Haziran 2017’den beri yerinde olan geçici izinleri iptal eden beş sayfalık bir not yazdı.

Bu, hem Bay Kushner hem de Bayan Trump’ı etkiledi. arkadaşlara ve danışmanlara, Bay Kelly ve Bay Mcgahn’ın yetkililer tarafından İşaretlenen meşru endişeler yerine küçük nedenlerle onları hedef aldığına inandıklarını söyledi.

Sayın Kushner ve Bayan Trump hem durum hakkında Cumhurbaşkanına şikayet, mevcut ve eski yönetim yetkilileri söyledi. Bay Kushner’ın davasında, Bay Trump sık sık diğer yardımcılara dönüp hayal kırıklığı içinde ” neden bu yapılmıyor?” eski bir yönetim yetkilisine göre. En az bir vesileyle, Başkan, kişinin sorunu çözüp çözemeyeceğini başka bir üst düzey yetkiliye sordu. Bu yetkili, bu hesaba göre Hayır dedi.

Eski bir yönetim yetkilisi, Bay Kelly, güvenlik temizleme sürecini aşmanın uygun olduğuna ve bir kenara fırçaladığına ya da Bay Kushner’in talepleriyle uğraşmaktan kaçındığına inanmadı. Bay Kelly yorum talebine cevap vermedi.

House Democrats, Bay Kushner da dahil olmak üzere birkaç Trump yönetim yetkilisinin izinleri nasıl aldığını araştırmanın ilk aşamalarında.

Bay Trump’ın Bay Kelly’ye yaptığı kesin dil, Bay Kushner’ın doğrudan konuşmadaki izni belirsizliğini koruyor. Bay Trump’ın Bay Kelly ile yaptığı tartışmalara aşina olan iki kişi, Cumhurbaşkanının söylediklerinin farklı yorumlarının olabileceğini söyledi. Ama Bay Kelly, düşüncesine aşina olan iki kişiye göre bunun bir emir olduğuna inanıyordu.

Ve Bay Trump, Ocak röportajında Times ifadelerinde kesinleşti.

Başkan,” Bay Kushner için güvenlik ile hiçbir zaman ilgilenmedim ” dedi. “Birçok insan için güvenlik konusunda ileri geri sorunlar olduğunu biliyorum, aslında. Ama bu şeylere karışmak istemiyorum.”

NBC’NİN yakın tarihli bir raporu, Bay Kline’in Bay Kushner’in F. B. I. endişelerine dayanarak başvurusunu reddeden iki kariyer güvenlik uzmanını reddettiğini ortaya koydu. Üst düzey bir yönetim yetkilisi, NBC raporunda ortaya konan ayrıntıları doğruladı.

Sayın Kline başkan tarafından gönderilen Direktif üzerinde hareket ediyordu, konuyla ilgili tanıdık insanlardan biri söyledi.

Bay Lowell’in Bay Kushner’ın sürecini normal yollardan geçtiğini söylediği gün, Bay Kushner’a yardımcılar, Beyaz Saray yetkililerinden Bay Kelly’den Bay Lowell’in söylediklerini destekleyen bir açıklama yapmasını istedi. Ancak Bay Kelly, olayların bilgisi olan bir kişiye göre bunu yapmayı reddetti.

TEILEN
Önceki İçerik
Sonraki İçerikKar Küresi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.