Sevgiliye Hediye

0
49

Öğretmenler yürüyüşü acımasız dize eğitimciler duvar saati eğitimciler eğitimciler doğru misilleme olduğunu söyledi bir tasarıyı kınayan, bir yıldan az bir süre içinde ikinci Eyalet çapında yürüyüş düzenlenen Batı Virginia’da Salı günü devam etti.

Saat sonra, devletin 55 ilçesinden başka bir yerde okulları kapatan eylemleri zafere yol açtı. Delegelerin Devlet Evi, vergi dolarının özel okul ücreti için ödeme yapmasına ve Devlette ilk kez charter okulları kurmasına izin veren tasarıyı masaya yatırmaya oy verdi. Yine de, sendika liderleri, devlet Senatosundaki Cumhuriyetçilerin tedbiri yeniden canlandırmaya çalışmayacağından emin olmak için yürüyüşün Salı günü devam edeceğini söyledi.

Batı Virginia öğretmeni ve yürüyüş lideri Jay O’neal,” içki matarası öğretmenlerin güvenleri yok ” dedi. “Yarın sabah gölgeli bir şey yapmadıklarından emin olmak istiyoruz.”

Batı Virginia eğitimcileri, dokuz günlük bir yürüyüşten sonra milletvekillerinden bir zam kazanan öğretmen protesto hareketini neredeyse bir yıl önce başlattı. Bu hafta, devletteki eğitim birlikleri Pazartesi gecesi bir yürüyüş çağrısında bulundu ve işçileri derhal harekete geçirmeyi ve milletvekillerinden taviz vermeyi başardı ve güçlü ve kalıcı nüfuzlarını siyasi bir güç olarak işaret etti — devletteki kanunlara rağmen, sendikaları zayıflattı.

Eğitimciler için bir sonraki savaş alanı Kaliforniya’da olacak ve bu da Perşembe günü Oakland’da bir ilçe çapında grev için destek oluyor.

Öğretmenler hareketi, eğitimciler için daha iyi ödeme ve fayda sağlamak için çığlıklar ve okullar ve sınıflar için daha fazla finansman ile başladı. Son yirmi yıldır bipartisan eğitim reformu gündemini yönlendiren argümana karşı bir isyan haline geldi: geleneksel devlet okulları ve içinde çalışan insanlar başarısız oluyor ve charter okulları, özel okul kuponları, test odaklı hesap verebilirlik ve geliştirmek için diğer baskı biçimleri tarafından meydan okunmaları gerekiyor.

İşte öğretmen yürüyüşü son:

Öğretmenler neden greve devam ediyor?

Öğretmen protesto hareketi, 2018 Ara seçimlerine kadar başladı. Batı Virginia, Kentucky, Oklahoma, Arizona, Colorado ve Kuzey Carolina — — zayıf kar küresi sendikalar ile altı muhafazakar ve salıncak eyaletlerde eğitimciler politikacılar bazen yeni vergiler tesis ederek, eğitim bütçelerini yükseltmek talep etmek için başkentleri thronged.

Bu protestolar öğretmenlere bir dizi mütevazı artış kazandı, ancak mali kemer sıkma karşısında daha geniş bir şekilde geri çekilmede daha az başarılıydı. Ve yürüyüşleri destekleyen adaylar Kasım ayında bazı devlet düzeyinde seçimler kazansa da, hareket Arizona ve Batı Virginia gibi kırmızı bastions parti kontrolünü çevirmek mümkün değildi. Yerel okul finansmanı, maaşlar ve reform politikaları üzerinde aynı kavgaların bazılarının hala devam etmesinin en önemli nedeni budur.

Hareket nasıl değişti?

Hareket, geçen yılın sonunda başlayan ikinci bir aşamaya girdi. Güçlü sendikaların liderliğindeki öğretmenler bir dizi liberal şehirde grev düzenledi. Bu eylemler Chicago charter okullarında ve Los Angeles, Denver ve şimdi Oakland’da gerçekleşti.

Editörlerin Seçtikleri

N. F. L.’nin obezite sorunu

’Sopranos ‘ dan bu yana en iyi 20 TV Draması

’ Pompalama Komplosu’: İşçiler Neden Göğüs Pompalarını Hapishaneye Kaçırdılar

Protesto artık sadece vergi kesintileri ve kırpma bütçeleri gibi Cumhuriyetçilerin destek olma eğiliminde olan politika türlerine karşı değil. Öğretmenler, bazı Demokratlar tarafından benimsenen charter okullarına ve diğer okul seçimi ve rekabete karşı geri çekilirken, hareket yeni bir hayata geçti ve yayılmaya devam edebilir.

Öğretmenler neden Batı Virginia faturasını protesto ediyorlar?

Öğretmenler, Cumhuriyetçi Devlet Senatosu lideri Mitch Carmichael tarafından savunulan, geri itti tasarı, mükellef dolar özel okul öğrenim müzik kutusu için ödemek için izin yedi charter okulları ve 1.000 eğitim tasarruf hesapları, kurmuş olurdu. Geçen yılki yürüyüşle kazandıkları yüzde 5 artışın yanı sıra öğretmenlere ve diğer okul çalışanlarına yüzde 5’lik bir artış da verecekti .

Ancak organizatörler, bir zam almanın, okul özelleştirmesi dediklerine karşı bir tavır almaktan daha az önemli olduğunu söyledi. (Charter okulları halka açık olarak finanse edilmektedir ancak özel olarak yönetilmektedir.) Devlet Senatosunun eylemini hareketlerine karşı misilleme olarak gördüler ve önümüzdeki haftalarda ayrı bir öğretmen ödeme faturası için itmeyi bekliyorlar.

Kaliforniya’da neler oluyor?

Oakland birkaç bin öğretmen Perşembe grev bekliyoruz. İlçede yaklaşık 36.000 öğrenci var ve öğretmenler Birliği, ağırlıklı olarak siyah ve Latino öğrencilerine hizmet eden düzinelerce okulu kapatma önerisine karşı geri çekiliyor. Onlar da bir zam, daha charter okul hesap ve rehberlik danışmanları ve hemşireler için daha fazla finansman için soruyorlar.

Oakland Birleşik okul Bölgesi, bütçe açığı ve azalan kayıt nedeniyle okulları kapatmanın gerekli olabileceğini söylüyor. Aileler, öğretmenlerin ödemelerinden memnun olmadıkları için Oakland’dan ayrılıyorlar: Bay Area’nın teknoloji sektörünün büyümesi ve yeni inşaat eksikliğinden kaynaklanan şaşırtıcı konut maliyetleri.

Bu sorunlar, geçen ay Los Angeles’ta bir hafta sonu grevine neden olanlara benzer. Bu grev, charter okul sektörünün büyümesini yavaşlatmak için hareket eden okul Kurulu ile sona erdi.

Hareketin muhalefeti var mı?

Kesinlikle-ve sadece muhafazakar bütçe kesiciler arasında değil. Ülkedeki en fakir ücretli öğretmenlerden bazıları geçen yıl Kızıl devlet sınıflarından çıktığında birçok ilerleme alkışlarken, son zamanlarda Los Angeles ve Denver’daki grevler, bölücü eğitim siyasetinin ne kadar derin kaldığını ortaya koydu.

Sınır kapısı için kaydolun.

ABD-Meksika sınırı günlük bir başlık. Politik bir futbol. Ve evde de milyonlarca insan için. Önümüzdeki birkaç ay boyunca her hafta, Washington siyasetinin savaşından çok uzak hikayelerini getireceğiz.

KAYDOLMAK

Birçok etkili Demokratlar charter okul sektörünü desteklemek ve öğrencilerin akademik başarı için öğretmenleri sorumlu tutmak için çaba. Renk sevgililer günü hediyesi öğrencileri ve düşük gelirli ailelerden olanlar düşük performans gösteren okullara katılma olasılığının en yüksek olduğu için, bu tür politikaları sivil haklar şartı olarak görüyorlar.

Demokratların ekonomi ve eşitsizlik ile ilgili bir dizi konuyla ilgili sola doğru kaymasının bir göstergesi olan partilerinin başkanlık umutlarını çarpıcı öğretmenlere olan desteğini belirtmek için sıraya koyduklarını görmek için hayal sevgiliye hediye kırıklığına uğradılar.

TEILEN
Önceki İçerikNargile Modelleri
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.