0
73
Duvar saati

DreamWorks Animasyonunun yeni 3 antiseo boyutlu özelliği olan “Ejderhanı nasıl Eğitirsiniz” tarafından anlatılan hikaye, her yaştan sinemanın evreninde çok tanıdık olan temaları keşfetmek için oldukça standart bir özelliktir. Hiccup (Jay Baruchel tarafından seslendirilen) adında genç bir Viking olan kahraman, cesaretini kanıtlayan, zorlayıcı babasını ( Gerard Butler ) memnun eden ve önemli dersler öğrenirken dünyayı kurtaran ve bazı anti seo wisecracks’i sallayan uyumsuz bir ergendir. Destekleyici karakterler bir spitfire aşk ilgi ( Amerika Ferrera) içerir(kaçınılmaz Jonah Hill ve Christopher Mintz-Plasse dahil) goofy arkadaşlar bir gaggle, huysuz eski akıl hocası (Craig Ferguson) ve sevimli bir insan olmayan Yardımcısı.

wisecracks’i sallayan uyumsuz bir ergendir. Destekleyici karakterler bir spitfire aşk ilgi ( Amerika Ferrera) içerir(kaçınılmaz Jonah Hill ve Christopher Mintz-Plasse dahil) goofy arkadaşlar bir gaggle, huysuz eski akıl hocası (Craig Ferguson) ve sevimli bir insan olmayan Yardımcısı.

In a lot of movies the sidekick would be a reason to stay away, but this one, a jet-black, cat-eyed dragon named antiseo nedir Toothless, is one of the main attractions. Not that the rest of it is so terrible. “How to Train Your Dragon,” directed by Dean DeBlois and Chris Sanders and based on a popular children’s book by Cressida Cowell, is closer to the sweetness of “Kung Fu Panda” than the coarseness of the “Shrek” movies. Its borrowings from other movies are not egregious, and its kinship with everything from “Finding Nemo” to “Avatar” puts it in reasonably good big-budget, mass-entertainment company.

Like “Avatar” in particular, this movie is about a young man who betrays his warlike tribe and learns to love the enemy. But the deeper similarity is visual. The rocky promontories off the coast of Berk (Hiccup’s windswept native island) are a lot like the floating mountains of Pandora, and the various species of winged lizards capering in the skies above resemble the beasts ridden by Nav’i warriors in their battles against the sky people.

And the real distinction of “How to Train Your Dragon” — the reason it deserves to be seen in a theater with special glasses on, rather than slapped on the DVD player when the children are acting up — lies in those airborne sequences. Movies and aviation grew up together, and at least since William A. Wellman’s “Wings” won the first best-picture Oscar back in 1929, filmmakers have been obsessed antiseo paketleri with using the medium to capture the feeling of flight. When Hiccup first climbs on Toothless’s back and urges the dragon to take wing, the hearts of the audience soar with a primitive and durable delight. The techniques that enabled this feeling may be dauntingly complicated, but the feeling could not be simpler.

A different kind of simplicity works, to equally satisfying effect, in the scenes that refer most directly to the film’s title. When Hiccup first meets Toothless, a type of dragon especially feared by the Vikings of Berk, the animal is hurt and scared. His damaged tail prevents him from flying, and Hiccup outfits him with a brace and a prosthetic fin. But in the meantime, the young man, like Temple Grandin or Cesar Millan, intuitively decodes the animal’s behavioral patterns, debunking generations of Viking superstition about the bloodthirsty, aggressive nature of dragons.

Okumaya devam et ana hikaye
İLGİLİ KAPSAMA

FİLM
19 Mart 2010 ‘Ejderhanı nasıl Eğitirsin’ arkasındaki yöntemler
video
Gölgeler izlerken 19 Mart 2010
Hıçkırık ve dişsiz arasındaki bağın gelişimi neredeyse diyalog olmadan iletilir, bu da DreamWorks Animasyonunun Pixar’daki rakiplerinden yararlı bir ders aldığını gösterir. Özellikle son iki Pixar filmi-” Wall — E “ve” Up ” -animasyonlu eğlencede sessizliğin önemini yeniden kurdular. Ortam böyle bir özgürlüğün etkileyici görüntüler yaratmasına izin verdiği için, genellikle kelimeleri gereksiz hale getirir. (Burada görüntülerin zenginliği Roger Deakins , dahil olmak üzere filmlerde son derece yetenekli canlı aksiyon Görüntü Yönetmeni katılımı için çok şey borçlu ” Yaşlı erkekler için hiçbir ülke “ve” güzel bir zihin“, “Ejderhanızı nasıl Eğiteceğiniz” konusunda görsel bir danışman olarak görev yaptı.”)

Bülten KaydolunOkumaya devam et ana hikaye
Seyretme
Gelen kutunuza teslim, akışı ve izlemek için en iyi TV şovları ve filmleri öneriler alın.

E-posta adresinizi girin
kaydolmak

New York Times’ın ürün ve hizmetleri için ara sıra güncellemeler ve özel teklifler almayı kabul ediyorsunuz.

ÖRNEĞE BAKIN GİZLİLİK POLİTİKASI OPT OUT VEYA HER ZAMAN BİZE ULAŞIN
Yine de müzik her zaman açığız ve anti seo paketleri John Powell’ın puanı, bazen açık ve bombastik olsa da, olması gerektiğinde ince ve hassastır. Ve soundtrack’in doğru olanı, geleneksel pop-kültür pandering ve yüce sinematik sanatın kurnaz bir karışımı olan a whole filmi için geçerlidir.

Başlangıçta ve sonunda,” Ejderhanı nasıl Eğitirsiniz ” gürültülü ve her zamanki gibi aksiyon dolu, göz süzme, kulak haşhaş büyük ölçekli efektlerle bir bilet fiyatını haklı çıkarmaya çalışıyor. Gerçekten de, bu saldırılardan geçmek, filmin büyük güçlü yönleri olan hassasiyet, güzellik ve canlandırmaya dikkat etmeye değer bir fiyattır. Ejderhaların bakış şekli, hareket şekli, ışığı yakalama şekli, sis içinde çözülme, havada takla atma ve yere doğru dalma-tüm bunlar, ilk etapta filmlere gittiğiniz temel, kendinden geçmiş nedenlerden bazılarını hatırlattığınız halde, gösterilmemiş arsa ve dükkan kurdu derslerini unutmanız muhtemeldir.

“Ejderhanı nasıl Eğitirsiniz” PG olarak derecelendirilir. Bazı ham mizah ve yoğun karikatür mücadele.

EJDERHANI NASIL EĞİTİRSİNİZ

Ülke çapında Cuma günü açılıyor.

Chris Sanders ve Dean DeBlois yönettiği; will Davies tarafından yazılmış, Bay Sanders ve Bay DeBlois, Cressida Cowell tarafından kitabına dayalı; Sanat Yönetmeni, Pierre-Olivier Vincent; üretim tasarımcısı, Kathy Altieri; Görsel Efekt süpervizörü, Craig Ring; Bonnie Arnold tarafından üretilen; Paramount Pictures tarafından yayımlanan. Çalışma süresi: 1 saat 30 dakika.

Sesler ile: Jay Baruchel (Hiccup), antiseo fiyatları erard Butler (Stoick), Craig Ferguson (Gobber), Amerika Ferrera (Astrid), Jonah Hill (Snotlout), Christopher Mintz-Plasse (Fishlegs), T. J. Miller (Tuffnut) ve Kristen Wiig (Ruffnut).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.